do kasy suma: 0,00 zł
727 705 336 pon. - pt. 10:30-16
Projektor multimedialny do oglądania Netflix, YouTube, Prime Video, HBO Max i innych aplikacji — jak go wybrać? 0
Projektor multimedialny do oglądania Netflix, YouTube, Prime Video, HBO Max i innych aplikacji — jak go wybrać?

Dynamiczny rozwój usług strumieniowania wideo sprawia, że coraz więcej osób poszukuje wygodnych sposobów na cieszenie się ulubionymi treściami na dużym ekranie w zaciszu swojego domu. Korzystają do tego z projektora multimedialnego za pomocą którego przekształcają jedną ze ścian w ekran kinowy, idealny do oglądania filmów, seriali i ulubionych programów.

W tym artykule przyjrzymy się, jak wybrać projektor multimedialny, który będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom, niezależnie od tego, czy jesteś kinomaniakiem, czy po prostu pragniesz korzystać z aplikacji streamingowych na dużym ekranie. Omówimy kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru projektora oraz udzielimy praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

Jeśli projektor do stremowania to tylko ze Smart TV

Jeśli lubisz oglądać filmy w domu, to funkcja Smart Android TV może okazać się bardzo przydatna. Dzięki niej możesz uruchamiać aplikacje do strumieniowania takie jak Netflix, Apple TV, Prime Video, HBO  Max i wiele innych bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak smartfony czy laptopy. Co więcej, umożliwia przeglądanie Internetu, korzystanie z portali społecznościowych i grę w gry.

Funkcję Smart TV można znaleźć w wielu modelach projektorów, co pozwala na samodzielne korzystanie z różnych aplikacji bez potrzeby podłączania dodatkowych urządzeń.

Parametry wyświetlanego obrazu

Chociaż funkcja Smart TV jest istotna, to nie zapewnia ona automatycznie wysokiej jakości obrazu. W przypadku wyboru projektora do domowego kina istotne są parametry związane z wyświetlanym obrazem, takie jak kontrast, rozdzielczość, jasność oraz minimalny i maksymalny rozmiar wyświetlanego obrazu.

Kontrast

Kontrast to kluczowy parametr oceny jakości obrazu w projektorach. Oznacza on różnicę między najjaśniejszym a najciemniejszym punktem na ekranie lub powierzchni projekcyjnej i jest wyrażany w formie stosunku, na przykład 1000:1, co oznacza, że najjaśniejszy punkt jest tysiąc razy jaśniejszy od najciemniejszego.

Wysoki kontrast jest pożądany w projektorach, ponieważ wpływa na jakość wyświetlanego obrazu, poprawia głębię obrazu, szczegóły w ciemnych obszarach ekranu, czytelność tekstu i realizm.

Rozdzielczość

Rozdzielczość oznacza liczbę pikseli wyświetlanych przez projektor. Określa to, jak wiele szczegółów można wyświetlić. Dobrze jest wybrać projektor, który wyświetla obraz w jakości natywnej Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, co pozwala cieszyć się szczegółowym obrazem.

Jasność

Jasność w projektorach to parametr określający ilość światła, które emituje urządzenie i pada na ekran lub powierzchnię projekcyjną. Mierzy się ją w lumenach (lm.), a wyższa wartość lumena oznacza, że projektor jest w stanie wygenerować jaśniejszy obraz.

Jasność projekcji ma kluczowe znaczenie w przypadku projektora i wpływa na jakość obrazu i jego czytelność, zwłaszcza w różnych warunkach oświetleniowych. Dlatego, jeśli planujesz korzystać z projektora w miejscach z ograniczonym zacienieniem, warto rozważyć zakup projektora o jasności wynoszącej co najmniej 1500 lumenów.

Minimalny i maksymalny rozmiar wyświetlanego obrazu

Wybór rozmiaru wyświetlanego obrazu powinien być dostosowany do Twoich potrzeb i dostępnej przestrzeni. Wielu użytkowników zadowoli projektor, który potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej wielkości 200 cali, jak na przykład model Projektor Zenwire e600h, co przekłada się na ponad 4 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Projektor multimedialny Zenwire Q9, czyli rzutnik stworzony do wyświetlania filmów

Przykładem projektora multimedialnego idealnego do wyświetlania filmów jest Projektor Zenwire Q9. Posiada system Android TV, wyświetla obraz w jakości natywnej Full HD, ma kontrast wynoszący 3000:1 oraz jasność na poziomie 12 000 lumenów. Co więcej, żywotność jego lampy pozwala na korzystanie z projektora przez 50 000 godzin.

Wybór projektora multimedialnego z funkcją Smart TV i odpowiednimi parametrami obrazu może sprawić, że będziesz mógł cieszyć się ulubionymi treściami na dużym ekranie w zaciszu swojego domu.

Komentarze do wpisu (0)

Nowości w sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl