do kasy suma: 0,00 zł
727 705 336 pon. - pt. 10:30-16
Jaki projektor do Netflix, HBO Max, YouTube i innych aplikacji streamingowych? 0
Jaki projektor do Netflix, HBO Max, YouTube i innych aplikacji streamingowych?

Długie wieczory sprawiają, że coraz więcej czasu poświęcamy na odpoczynek w domowych warunkach. Wielu z nas nie wyobraża sobie zimowego wieczoru bez oglądania kolejnego odcinka swojego ulubionego serialu przy rozgrzewającej herbacie. Nic zatem dziwnego, że serwisy streamingowe cieszą się tak wielką popularnością. Kilka kliknięć i już mamy dostęp do wielu seriali i filmów, które możemy oglądać na smartfonie, telewizorze czy projektorze. W tym artykule skupimy się właśnie na projektorach. To one pozwalają na wyświetlanie obrazu o wysokiej jakości i rozdzielczości wynoszącej nawet 200 cali. Jaki projektor wybrać do aplikacji streamingowych i dlaczego warto by był wyposażony w system Smart TV?

Rozwój lamp do projektorów sprawił, że wyświetlanie ostrego i jasnego obrazu nawet w lekko oświetlonym pomieszczeniu nie jest już problemem. Co więcej, za projektor, który oferuje takie możliwości, możemy zapłacić nawet poniżej 1000 złotych, np. za Zenwire A4300 Pro. Wszystko to sprawiło, że projektory stały się popularniejsze i powoli w wielu domach wypierają telewizory.

Projektor do oglądania filmów z aplikacji streamingowych

Śmiało, można stwierdzić, że każdy ma swój styl oglądania. Niektórzy z nas oglądają nowy serial, pracując lub wykonując inne obowiązki, inni traktują ten czas jako chwilę relaksu, a jeszcze inni starają się w pełni skupić na oglądaniu seriali, odsuwając od siebie wszystko, co może przeszkadzać. Mimo tego, że każdy z nas w inny sposób podchodzi do oglądania seriali z platform streamingowych, to można wyróżnić kilka cech projektora, które sprawią, że oglądanie Netflix, HBO Max, Prime Video czy YouTube będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jakość obrazu

Wybierając projektor, który ma posłużyć do wyświetlania seriali i filmów w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na jakość wyświetlanego obrazu. Możliwość odtwarzania w rozdzielczości 4K sprawi, że nawet obraz o rozmiarze 200 cali będzie idealnie ostry. Dodatkowo wysoka jasność wyświetlanego obrazu pozwoli cieszyć się wyrazistym obrazem nawet w pomieszczeniu, do którego dochodzi światło.

System SMART TV

Dla wielu osób blokadą przed zakupem projektora jest brak możliwości korzystania ze Smart TV. Jeszcze kilka lat temu niełatwo było dostać projektor z tym systemem, jednak dzisiaj wiele rzutników multimedialnych jest w niewyposażone. I pozwalają na korzystanie ze wszystkich funkcji, które znamy z telewizorów. System Smart TV sprawia, że nie ma potrzeby łączenia się przez sieć Wifi w celu przesłania obrazu na nasz projektor, a co za tym idzie, bez przeszkód możemy korzystać z telefonu.

Wszechstronne zastosowanie

Projektory do zastosowań typowo domowych muszą wyróżniać się wszechstronnością zastosowania. Szczególnie będzie to przydatne dla osób mieszkających w małych mieszkaniach, gdzie wyświetlanie obrazu będziemy musieli dostosować do pomieszczenia i jego umeblowania. Taki projektor powinien dawać możliwość montażu na różne sposoby.

Wbudowane głośniki i podłączenie zewnętrznego zestawu audio

Obecnie znalezienie projektora z głośnikami odtwarzającymi dźwięk o wysokiej jakości nie jest trudne. Jednym z nich jest Zenwire Q9 ma on 2 głośniki wspierające stereo o mocy 5 W, które pozwalają na odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, a także ma wbudowane Bluetooth 4.0 i wejście mini Jack, dzięki nim można się połączyć z zestawem audio. Wbudowane głośniki i możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń audio, w tym słuchawek pozwala na komfortowe odtwarzanie dźwięku.

Projektory bez Smart TV. Problem podczas streamingu

Przesyłanie obrazu z telefonu za pomocą Wifi może być problematyczne nie tylko dlatego, że blokuje możliwość swobodnego korzystania z niego, lecz także przez blokowanie wyświetlania obrazu. Często przesyłanie obrazu przez wifi z aplikacji takich jak HBO Max, Prime Video, Netflix i innych jest blokowane. Dlatego jedynym wyjściem pozostaje przewodowe połączenie z telefonem.

Projektory ze Smart TV

W naszym sklepie znajdziesz projektory, które wyposażone są w system Smart TV. Rzutnik A4300 Pro nie tylko posiada nowy system Android 9.0, lecz także daje możliwość wyświetlania obrazu w 4K o rozmiarze nawet 200 cali. Z kolei Projektor Zenwire Q9 dodatkowo wyróżnia się głośnikami Stereo i możliwością wyświetlania obrazu nawet o szerokości 300 cali.

Projektory ze Smart TV dają dużą wygodę i ułatwiają korzystanie z aplikacji serwisów VOD. Jednocześnie, jeśli wybierasz projektor bez tego systemu, musisz pamiętać, że do jego podpięcia konieczne będzie odpowiednie złącze w laptopie. Dlatego często przy zakupie takiego projektora konieczne będzie dokupienie urządzenia typu HUB, które rozbuduje i zwiększy ilość złącz w laptopie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl