do kasy suma: 0,00 zł
727 705 336 pon. - pt. 10:30-16
Złącza w projektorach. Jakie mają zastosowania? 0
Złącza w projektorach. Jakie mają zastosowania?

Projektor multimedialny ma za zadanie wyświetlać obraz na ścianie lub też na innej płaskiej powierzchni, która pełni funkcję ekranu projekcyjnego. Wybierając projektor, podobnie jak przy wyborze każdego innego urządzenia, ważne jest dopasowanie do naszych wymagań i potrzeb. Dzięki lepszemu zrozumieniu specyfiki danego sprzętu będziemy mieć pewność, że wybór jest trafiony.

Typy złącz w projektorach

Projektory posiadają różne złącza wyjścia/wejścia, dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego projektora lub akcesoriów, które będą kompatybilne. Bez tego może okazać się, że niemożliwe jest podłączenie danego komputera czy innego sprzętu. Złącza w projektorach mają różne rozwiązania, dlatego trzeba się dobrze zastanowić nad tym, do czego ich potrzebujemy.

HDMI

HDMI jest to jedno z najpopularniejszych, złącz cyfrowych w komputerach, telewizorach i laptopach. Pozwala na przesyłanie wysokiej jakości obrazu, wielokanałowego dźwięku cyfrowego oraz sygnału sieciowego. W projektorach najczęściej stosowany jest standard, który pozwala na przesłanie obrazu w jakości do 4K. Do przesłania sygnału o tej jakości potrzebny będzie przewód High Speed HDMI. Jednak, jeśli zależy nam jedynie na maksymalnej jakości Full HD, to wystarczy nam standardowy przewód HDMI. Jednym z rzutników, który daje możliwość odtwarzania streamingu w 4K jest Zenwire YG550.

VGA (D-SUB)

Jest to złącze analogowe, które obecnie coraz rzadziej jest spotykane w komputerach i laptopach. Jednocześnie nadal możemy je spotkać w zestawach konferencyjnych. Złącze VGA podobnie jak DVI nie przesyła dźwięku czy sygnału internetowego. VGA obraz może przesłać w maksymalnej rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli.

USB

To złącze znane prawie każdemu, niezwykle popularne we wszystkich urządzeniach. W projektorach mobilnych pozwalających na ładowanie z powerbanku możemy spotkać złącze micro USB, które umożliwia ładowanie z powerbanku. Przykładem takiego projektora jest Zenwire A10. Jednocześnie najczęściej w projektorach znajdziemy złącze USB typu A. Pozwala ono na podłączenie dysku zewnętrznego czy pendrive i daje możliwość korzystania z zasobów tych urządzeń.

Mini Jack

Mini Jack to złącze analogowe. Pozwala na przekaz sygnału dźwięku i jego główną zaletą to sygnał wysokiej jakości nawet przy dłuższym kablu. W projektorach mini Jack służy do podpinania urządzeń audio, w tym: głośników, soundbaru czy słuchawek.

Ethernet RJ-45 (LAN)

Złącze LAN pozwala na przekaz danych. W projektorach stosuje się je głównie do podłączenia Internetu. Dzięki podłączeniu przewodowemu zapewnia szybszy i stabilniejszy dostęp do sieci. Co więcej, pozytywnie wpływa to na bezpieczeństwo infrastruktury.

AV — RCA

Złącze RCA, potocznie nazywane AV jest to złącze typu audio/video. Obecnie standard RCA wykorzystuje się przede wszystkim do przesyłania sygnału audio.

Micro SD

Złącze micro SD pozwala na włożenie karty, która daje nam możliwość wyświetlania filmu, zdjęć czy innych plików bezpośrednio z projektora. Ten sposób gwarantuje szybkie włączenie np. prezentacji.

Pamiętajmy, że jeśli nie mamy złącza w naszym laptopie, które pasuje do projektora lub odwrotnie, możemy skorzystać z rozdzielacza, przejściówki czy też adaptera. Przy podłączeni przewodowym konieczne jest zaopatrzenie się w kabel o odpowiedniej długości. Niektóre projektory pozwalają także na podłączenie bezprzewodowe za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth. Umożliwia to wygodniejsze korzystanie z projektora bez podłączenia przewodowego do naszego urządzenia. Co więcej, w naszym sklepie znajdują się rzutniki, wyposażone w system Smart TV Android 9.0. System ten znajduje się w wielu telewizorach i pozwala na uruchomienie wielu serwisów streamingowych i innych aplikacji z poziomu projektora, który ma połączenie z Wi-Fi. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl