do kasy suma: 0,00 zł
727 705 336 pon. - pt. 10:30-16
Ranking HUB USB-C w 2023 roku! Najlepsze HUBy do 200 złotych! 0
Ranking HUB USB-C w 2023 roku! Najlepsze HUBy do 200 złotych!

Kończą ci się porty w twoim urządzeniu, a musisz podpiąć zewnętrzny dysk twardy czy drukarkę? Chcesz podpiąć do telefonu kabel HDMI? Nie masz w swoim laptopie wejścia dla karty pamięci? HUB USB sprawdzi się w wielu sytuacjach. W artykule przedstawiamy najlepsze modele z różnymi portami i podpowiadamy, do czego się przydadzą i na co zwrócić uwagę.

Co to jest HUB USB-C i jak działa? 

HUB USB-C to urządzenie, które umożliwia podłączenie kilku różnych urządzeń jednocześnie za pomocą jednego portu USB-C. Dzięki temu można korzystać z takich urządzeń jak myszka, klawiatura, monitor, zewnętrzny dysk twardy czy pendrive. HUB USB-C pozwala także na ładowanie kilku urządzeń. Jak działa HUB USB-C? Urządzenie to posiada jeden wtyk USB-C, który podłącza się do portu USB-C w naszym urządzeniu. Chociaż warto zaznaczyć, że niektóre rozdzielacze mogą posiadać przejściówkę na wtyk, która pozwala podpiąć je do portu USB. Adaptery USB-C posiadają kilka lub kilkanaście portów, które dają możliwość podłączenia różnych urządzeń. 

W zależności od modelu rozdzielacza można podłączyć do niego od kilku do kilkunastu urządzeń jednocześnie. Warto zauważyć, że rozdzielacz USB-C umożliwia transfer danych z prędkością do 10 Gb/s, co oznacza, że przenoszenie plików jest niezwykle szybkie. Co więcej, niektóre modele HUBa umożliwiają podłączenie monitorów zewnętrznych, do których sygnał przesyłany jest za pośrednictwem portu USB-C. Dzięki takiej funkcjonalności użytkownik jest w stanie pracować na kilku monitorach jednocześnie, co znacznie poprawia komfort pracy. HUB USB-C to urządzenie, które stało się niezwykle popularne w ostatnim czasie i z powodzeniem zastępuje tradycyjne huby USB. 

Dlaczego warto używać HUBów USB-C?

Korzystanie z HUBów USB-C wiąże się z wieloma korzyściami. HUB pozwala na rozszerzenie liczby portów USB-C, co daje możliwość na łatwe podłączenie wielu urządzeń do jednego źródła zasilania. W ten sposób można szybko i łatwo połączyć komputery, telewizory, tablety, konsole czy smartfony z innymi urządzeniami. HUBów USB-C można używać do szybkiego ładowania i transferu danych z wielu urządzeń jednocześnie.

HUBów USB-C można używać do ładowania urządzeń zgodnych z USB-C, co pozwala na łatwe i szybkie ładowanie bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Czy HUBy USB-C można podłączyć do sprzętów z rodziny Apple?

HUBy USB-C można podłączyć do sprzętów z rodziny Apple. Większość urządzeń od Apple jest wyposażone w USB-C lub Thunderbolt 3.0, co oznacza, że są kompatybilne z hubami USB-C. Adaptery USB-C mogą oferować dodatkowe porty USB, złącza HDMI, czytniki kart SD i inne funkcje, które są szczególnie przydatne w rozszerzaniu możliwości różnych urządzeń do sprzętu Apple. Co więcej, powoli w życie wchodzi dyrektywa unijna, która wymusza na producentach stosowanie portów USB-C.

Czym charakteryzuje się najlepszy HUB USB-C do 200 złotych?

W naszym rankingu HUBów do 200 złotych znajdziecie urządzenia o wysokiej jakości, które sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Większość z nich posiada porty USB 3.0, które pozwalają na szybki transfer danych, podłączenie zasilacza, ma wejścia HDMI i USB-C, a także wejście na wtyczkę RJ-45 czy czytnik kart pamięci.

5. HUB USB-C 5w1 wyposażony w 2 porty HDMI i jeden VGA

Miejsce 5 w naszym rankingu otrzymuje adapter USB-C 5w1, który jest wyposażony w porty HDMI i VGA. Został on stworzony specjalnie dla osób, potrzebujących podpiąć aż kilka urządzeń, które będą wyświetlać obraz. Dodatkowo ma on USB-C z obsługą Power Delivery 3.0 100 W, który pozwala na ładowanie laptopa czy Macbooka. Dlatego też świetnie sprawdzi się jako wszechstronny rozdzielacz do smartfonu czy laptopa.

Dlaczego warto go wybrać?

 • posiada trzy wejścia umożliwiające podłączenie ekranu/monitora
 • ma dwa złącza HDMI
 • ma analogowe złącze VGA
 • został wyposażony w złącze USB-C z obsługą Power Delivery 3.0 100 W

CENA: 158,99 zł

4. HUB USB-C 8w1 z DisplayPort 8K

Chodź, cena tego urządzenia przekracza kwotę 200 złotych, ze względu na jego możliwości postanowiliśmy włączyć go do naszego rankingu. Ten HUB USB-C 8w1 jest bardzo wszechstronny. Został wyposażony w złącze RJ-45 Fast Ethernet 1000 Mbps, które zapewnia szybkie i stabilne połączenie internetowe, DisplayPort ze wsparciem rozdzielczości 8K 60 Hz, 4K 144 Hz, 2k 144 Hz lub Full HD 240 Hz oraz USB-C z obsługą Power Delivery 3.0 100 — to także te jego możliwości sprawiły, że trafił do naszego rankingu. Co więcej, ma także slot na karty pamięci (do 2 TB).

Dlaczego warto go kupić? 

 • ma DisplayPort pozwalający na przesyłanie obrazu nawet w rozdzielczości 8K
 • jest bardzo wszechstronny
 • ma wejście na RJ-45
 • niewielki i lekki
 • ma niską cenę w stosunku do możliwości

CENA: 219,97 zł

3. HUB USB-C 5w1 z Power Delivery 100W i HDMI 4K

Trzecie miejsce otrzymuje HUB USB-C 5w1 za stosunek wszechstronności do ceny. Jest to jeden z najtańszych adapterów w naszym rankingu, a mimo to ma 5 portów o wysokich parametrach. Został on wyposażony w HDMI 4K w 60 Hz, szybkie ładowanie Power Delivery 100 W, porty USB 3.0 i USB-C oraz diodę Led sygnalizującą prawidłowe podłączenie.

Dlaczego warto go kupić? 

 • świetny stosunek możliwości do ceny
 • wyposażony w port HDMI 4K 60 Hz
 • ma dwa USB 3.0
 • niewielki i lekki
 • ma port Power Delivery 100 W

CENA: 159,97 zł

2. Wszechstronny HUB USB-C 9w1

Ten HUB USB-C 9w1 otrzymuje drugie miejsce w naszym rankingu i otrzymuję je za różnorodność portów oraz cenę, Ma port HDMI 4K, RJ-45, USB 3.0, czytnik kart SD i microSD, USB-C z obsługą Power Delivery 3.0, a nawet złącze Mini Jack. Dzięki temu jest uniwersalny i śmiało, można stwierdzić, że zadowoli 90% osób, które potrzebują dodatkowych portów w swoim sprzęcie. Szczególnie że niewiele adapterów na rynku zostało wyposażone w złącze Mini Jack.

Dlaczego warto go kupić? 

 • został wyposażony w USB-C z obsługą Power Delivery 3.0
 • ma złącze Mini Jack
 • ma aż 9 portów, z czego aż 6 różnych
 • jest niewielki i lekki
 • wyróżnia się niską ceną

CENA: 169,97 zł

1. HUB USB-C 11w1, który spełni twoje potrzeby

Pomyśl sobie jakich portów brakuje w twoim sprzęcie — HUB USB-C 11w1 z pewnością ma je wszystkie. Ma on najwięcej portów spośród adapterów, które znajdują się w naszym rankingu. Dlatego też wydaje się najrozsądniejszym wyborem dla osób, które potrzebują lub będą chcieli wpiąć w przyszłości do swojego sprzętu wiele urządzeń z różnymi portami. Co więcej, został wyposażony w złącze VGA oraz HDMI, dzięki czemu podłączymy do niego nowsze i starsze monitory czy projektory.

Dlaczego warto go kupić?

 • adapter z największą liczbą portów
 • ma wejście HDMI i VGA
 • można za jego pomocą ładować nasze urządzenie 
 • niska cena w stosunku do możliwości
 • solidna obudowa

CENA: 179,97 zł

Wśród najlepszych HUBów USB-C znalazły się adaptery, które powinny zadowolić praktycznie każdą osobę potrzebującą podpiąć do swojego laptopa, tabletu, Macbooka i każdego innego sprzętu mającego USB-C dodatkowe urządzenia. Jednocześnie, jeśli potrzebujesz adapter z mniejszą lub większą ilością portów — zajrzyj na pozostałe nasze rankingi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl